Category Archives: Uncategorized

Що таке убтан і як ним користуватися?

Убтан – відносно популярний засіб для вмивання, але про нього знають ще не всі. Тому ми сьогодні розповімо все, що знаємо про убтан: як його обрати, як застосовувати і навіть, як приготувати самостійно.

Що таке убтан?

Убтан – це дуже дрібна суміш трав та глин, яка застосовується для вмивання. Від скрабу убтани відрізняються тим, що часточки в убтані дуже дрібні, вони не травмують шкіру і можуть застосовуватися щоденно. В той час як скраби краще застосовувати не частіше як раз на тиждень.

Убтан – косметика з історією

Убтан – традиційний засіб для вмивання в Індії з тисячолітньою історією. Використовувати убтан для вмивання рекомендує аюрведа – древня наука про життя та здоров’я.  Одним з принципів догляду за шкірою аюрведи – застосовувати для догляду за шкірою тільки те, що можна їсти. А убтан – саме такий засіб.В індії убтани крім догляду за шкірою застосовуються і в різноманітних ритуалах. Наприклад перед весіллям убтаном очищують тіло та душу наречених. 

Як користуватися убтаном?

Застосовувати убтан не так важко, як для засобу з віковою історією. Найперше – потрібно очистити обличчя від макіяжу, як він є. Убтан не справиться з цією функцією. Тому потрібно взяти гідрофільну олію або молочко для зняття макіяжу. Окремі види макіяжу непогано знімає звичайна косметична олія – кокосова, оливкова та інші.

Тепер можна  приступати до очищення убтаном. Візьміть 1 чайну ложку убтану та розведіть у невеликій ємності водою або гідролатом до консистенції густої сметани. Коли буде трохи практики, то можна навчитися розводити прямо у долоні. Нанесіть суміш на обличчя та ретельно помасажуйте обличчя.  Особливу увагу приділіть зонам з чорними крапками. Після чого суміш потрібно змити водою. 

Переваги і недоліки убтанів

У убтанів є свої суттєві переваги в порівнянні з іншими засобами для вмивання.

  • Перше, це 100% натуральність.  Убтани не містять жодних навіть найм’якіших ПАРів, консервантів та інших функціональних добавок.
  • Друга перевага, в тому, що убтан дійсно ретельно очищує. Постійне застосування убтану зробить шкіру гладкою.
  • Третя перевага в тому, що убтан не пересушує шкіру та не руйнує природній ліпідний бар’єр шкіри.
  • І ще одна, щоденні масажування шкіри під час вмивання убтаном посилюють кровообіг,  запускають процеси регенерації шкіри.

Недолік убтану в його застосуванні. Цей спосіб не для лінивих.  По-перше, набагато зручніше взяти готову піну і за 20 секунд змити, ніж розмішувати убтан з водою і ще масажувати. Ну і прибирання. Після кожного застосування убтану Вам доведеться після обличчя споліскувати ще й умивальник.  

Складові убтану

Основні складові убтану:

  • Лікарські трави – це основний компонент убтанів. Деякі убтани виготовляють з традиційних для Індії трав – шикакай, амла, нім та інші. Але зараз практикужться виготовлення убтанів з місцевих трав таких як ромашка, череда, чебрець та інші.
  • Трави-сапоніни такі як  солодка, шикакай, мильнянка та інші доповнюють стандартний набір трав. Присутність таких трав дозволять змивати з обличчя жир, який є на шкірі.
  • Мука  в убтані прилипає до часточок бруду щоб потім бути змитою разом з ними. В убтанах найчастіше використовують нутову, вівсяну, рисову муку.
  • Глини добре абсорбують жир, забирають зі шкіри надлишок жиру та токсини.

Як зробити убтан в домашніх умовах?

Виготовити убтан в домашніх умовах не надто легко, але можливо. Для цього потрібні кавомолка і супер-екстра-най-найдрібніше сито, яке Ви зможете знайти. Приблизно такі сито-фільтри знаходиться в більшості електричних сокодавок. Далі потрібно взяти суміш трав, ретельно перемолоти та просіяти через сито. Отриману пудру змішати з мукою та глиною. Зберігати в сухому темному місці.

В окремих магазинах можна знайти готові трав’яні пудри. Це значно спростить процес. Перевага убтану в тому, що можна підібрати індивідуальний рецепт для своєї шкіри, і навіть врахувати її потреби на певному етапі. Зберігатися убтан може відносно довго. При дотриманні умов зберігання, можна користуватися ним близько 2 років.    

Купити готовий убтан можна в нашому інтернет-магазині.

Як відрізнити якісний убтан від неякісного?

Останнім часом багато виробників почали виготовляти убтан. Про те не всі заглиблювалися у суть і сприймають убтан як скраб з сухих трав. В такому убтані є досить грубі часточки, які скрабують. Але така суміш не підходить для щоденного застосування. Тому якісний убтан має бути  дуже дрібним.

Також в якісному убтані мають бути присутні трави-сапоніни, про які ми згадували раніше. Також бажана присутність глини та вівсяної, нутової чи рисової муки. Комплекс цих компонентів забезпечує м’яке, але ретельне очищення. І найголовніше, після застосування якісного убтану, який підходить для Вашої шкіри, ефект буде помітний як мінімум після першого тижня застосування.

Як ми придумали праліне для душу?

Все частіше ми зустрічаємо надписи “Праліне для душу”  інших виробників і це викликає у нас подвійні почуття. З одного боку злимося, бо “ех, скопіювали, а ми ж стільки часу до цього йшли”. З іншого приємно бути першими, і приємно, що це визнають.

Розповідь більше не про продукт, а про форму і назву, звичайно.

Продукт був відомий давно. Називають його переважно гідрофільна плитка. Це суміш масел та емульсійного воску. Віск допомагає маслам триматися у формі та емульгувати при додаванні води. Завдяки емульгатору, коли наносити гідрофільну плитку на вологу шкіру, вона перетворюється у ніжне молочко, яке одночасно живить, зволожує та пом’якшує шкіру.

Такі продукти переважно є у виробників натуральної косметики. Бо він дуже зручний у застосуванні і до того ж не потребує консервантів. Бо вода, яка сприяє розмноженню бактерій, додається вже перед застосуванням. Continue reading