Як обрати натуральне мило ручної роботи?

Виробників натурального мила з кожним днем все більшає. І якщо на полицях його ще не так багато, то в інтернеті вибір просто вражає. Мило можна знайти у формі звіряток, солодощів, з різними запахами, та різних кольорів. Але далеко не все мило ручної роботи є натуральним. Як обрати саме натуральне, читайте поради нижче.

Мило з нуля і мило з основи

мило ручної роботи без барвників та ароматизаторів від Фабрики натхненняЯкщо хочете купити натуральне мило і маєте змогу задати питання продавцю, то запитайте чи це мило з основи чи виготовлене з нуля.  Консультанти в магазинах інколи можуть не знати, як виготовлене мило. Не ображайтеся, вони працюють з десятками тисяч одиниць асортименту – все не запам’ятаєш.

Мило виготовлене з нуля зазвичай натуральніше, ніж мило з основи, до того ж краще милиться і не сушить шкіру.  Основа для мила – це дуже зручна в користуванні, але не надто натуральна субстанція. Наприклад, одна з найпопулярніших мильних основ містить лаурил і лаурет сульфати натрію, які ми так намагаємося уникати в шампунях.

 

Склад натурального мила

Якщо дізнатися про спосіб виготовлення немає можливості, потрібно звертати увагу на склад натурального мила.

Зазвичай мило з нуля можна визначити за складом. Він може бути прописаний у трьох різних варіаціях.

  • омилені олії оливкова, кокосова і т.п.
  • натрієві солі жирних кислот кококосової, пальмової … олії
  • натрію олеат, натрію кокоат

Усі ці способи написання  позначають один і той же процес миловаріння з нуля. При якому суміш олій ретельно розмішується з лужним розчином (каустичною содою, гідроксидом натрію – це різні назви однієї речовини), далі розливається у форми та відправляється на дозрівання.

Мило з основи зазвичай виготовляють недосвідчені миловари, тому фірмової упаковки зі списком компонентів швидше за все не буде.

 

Колір натурального мила

Як має виглядати мило без барвника – можна подивитися в нашому інтернет-магазині. Колір мила може різнитися в залежності від олій, які в ньому використовуються, а також відварів, додаткових компонентів. Але без барвника за рідкими виключеннями досягти натурального кольору в милі доситить важко. В будь-якому випадку натуральний колір мила завжди можна прослідкувати у його складі. Какао зробить мило коричневим, обліпихова олія помаранчевим, дьоготь чорними і т.д.

 

Аромат натурального мила

Ефірні олії – зазвичай це найдорожчий з компонентів мила, тому на цих складниках економлять найбільше. І замінюють аромати на штучні.

Запам’ятайте не буває натурального аромату: кавун, диня, яблуко, суниця, малина.

Дуже важко натуральними компонентами відтворити аромат кокосу, какао. Ці природні аромати досить тонкі, тому їх часто підсилюють ароматизаторами.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *