Про мило, антисептик і коронавірус

В результаті поширення COVID-19 про мило і миття рук не говорили мабуть лише немовлята. Така популярність мила викликала чимало маніпуляцій. Тому довгий пост про мило і коронавірус.

Як працює мило проти коронавірусу?

Коронавірус часто передається через руки. Хворий чхає або кашляє, закриває рот долонею. Вірус з долоні подорожує на дверні ручки, кнопки ліфту та інші поверхні, звідки ми легко його можемо підхопити. І от вірус вже на руках. А далі залишається піднести руки до обличчя і вдихнути вірус.

До речі, привчіть себе чхати в лікоть, а не в долоню. Це допоможе зменшити поширення мікробів.

Ми всі добре знаємо, що мило добре справляється з забрудненнями шкіри. Але як саме? Молекула мила складається з двох різних частинок. Одна частинка гідрофільна, вона міцно тримається за воду. А хвостик навпаки гідрофобний – він тримається на поверхні води і приклеюється до часточок жиру, які є на поверхні, яку ми миємо.

Ця ж здатність робить мило ефективними проти коронавірусу. Вірус складається з наночастинок, які скріплені жировим шаром. Мило його руйнує. І вірус розпадається на частки, які не можуть нам зашкодити, після чого вони разом з брудом змиваються з рук.

Як правильно мити руки?

Шкіра рук – покрита численними борознами, в яких може ховатися вірус. Тому руки потрібно мити дуже ретельно.

Фахівці рекомендують мити руки не менше 20-30 секунд. При цьому мити потрібно не лише долоні, а й зовнішню сторону рук, ретельно потерти між пальцями та навколо нігтя, і до зап’ястя.

Тепла вода не обов’язкова для якісного миття рук. Бактерії та віруси вбиває хіба що кип’яток. Але зазвичай мило краще піниться в теплій воді. Крім того при комфортній температурі води нам буде простіше мити руки достатньо часу.

Візьміть мило з собою.

Якщо ви дочитали до цього місця, то вже зрозуміли, що миття рук без мила не працює від коронавірусу. А зважаючи на те, що в нашій країні часто мило не доступне навіть в таких місцях як поліклініка, ми рекомендуємо носити мило з собою.

Якщо Ви купували у нас мило раніше мило, то отримували в подарунок тестер мила. Такий шматочок можна носити в сумочці про всяк випадок. Для одного разу Вам буде достатньо відламати буквально 1-2 грами. Або налийте в невелику ємність 10-30 мл рідкого мила.

І це рекомендація не тільки в період епідемії коронавірусу. Навіть якщо він повністю щезне (а з ним і мило з громадських туалетів), грип та кишкова паличка нікуди не дінуться.

Звичайне і антибактеріальне мило

Деякі люди вважають, що антибактеріальне мило краще звичайного. За численними дослідженнями антибактеріальне мило як і справляється з бактеріями краще, то в дуже незначній мірі. А про ефективність будь-якого з антибактерільних мил від короновірусу взагалі мова не йде.

Разом з тим останніми днями чимало рекламних оголошень закликають купувати саме антибактеріальне мило. Але в кращому випадку ефект буде таким же як від звичайного мила, в гіршому можна і нашкодити.

Пам’ятаєте цю рекламу з ранніх 2000-х? Завдяки їй чимало мам обирали для своїх дітей саме антибактеріальне мило. І хоч “експерти” з реклами впевнені в ефективності продукту, за багато років компанія так і не змогла доказати, що антибактеріальне мило краще звичайного.

Більше того численні дослідження показують, що популярні антибактеріальні компоненти мила знищують природну мікрофлору шкіри. В 2016 році FDA (Food and Drug Administration – Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, США) заборонила продаж мила з триклозаном, триклобаном та іншими подібними антибактеріальними компонентами.

Крім школи для окремої людини широке застосування антибактерільних компонентів викликає мутації мікроорганізмів і утворення нових невідомих науці бактерій.

Все частіше з’являється реклама звичайного мила з антибактеріальними добавками – чайним деревом, дьогтем. чебрецем. Але як ви вже розумієте їхня ефективність від коронавірусу така ж як і в звичайного мила.

Дігтярне мило ефективне при висипаннях, екземах ,інколи навіть при випадінні волосся, але застосовувати його потрібно обережно. Не більше 2 разів на день, так як таке мило дуже сушить шкіру.

Антисептик замість мила

Якщо немає можливості помити руки ВООЗ рекомендує застосовувати спиртовий антисептик з вмістом спирту не менше 60%. Але ми не звикли довіряти простим рішенням. Тому антисептики застосовуємо замість мила або до чи після миття рук.

Ми рекомендуємо дотримуватися розумної поміркованості в даному питанні. Навіть 20% спирту в косметиці при систематичному застосуванні може негативно впливати на шкіру. Щодо гліцерину, який має захистити шкіру від сухості. Він працює як зволожувач тільки в формулі “багато води + мало гліцерину”. В формулі з 60-70% спирту гліцерин дуже мало допоможе.

Ще одна проблема – це якість самих антисептиків. Після того, як ВООЗ дала рецепт антисептика за 2-3 дні без жодних тестувань десятки компаній випустили свої антисептики. До стандартного рецепту щедро додають суміші з ефірних олій. Багато з них в компанії зі спиртом можуть навіть спричинити опіки шкіри. Крім того зважаючи на ажіотаж купити якісну сировину для антисептиків майже неможливо. Тому з чого виготовляють санітайзери залишається тільки здогадуватися.

Тож мийте руки, антисептик відкладіть для справді крайнього випадку. І не забувайте наносити зволожуючий крем.

Дякуємо, що дочитали. Бувайте здорові!

One thought on “Про мило, антисептик і коронавірус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.