Категорія: Блог

Чому ми за натуральну косметику?

Суперечки між тими, хто обирає натуральну косметику, а хто ефективну точаться вже не один рік. Часто все зводиться до того, що потрібно обирати золоту середину. І кожен бренд цю середину бачить по-своєму.

Ми обираємо натуральне. Не тому, що це модно і це слід говорити виробникові, в нас є на те своє бачення.

Ви мабуть знаєте про наші принципи, якими ми керуємось при розробці продукту.

  1. Ми відкидаємо усе, що несе користі (наприклад, ароматизатори та барвники)
  2. В усіх наших засобах мала кількість складових
  3. Прозорий склад компонентів без усіх цих “натуральний аромат” та “зелений консервант”
  4. Виважена ціна

Але в цих принципах не зрозуміло одне, чому саме натуральна продукція. І зараз ми все пояснимо.

Ще до відкриття фабрики, коли ми почали ретельно вивчати косметичні компоненти, випадково зауважили одну річ. Інколи компоненти з дозволених стають забороненими. І це не тому, що їх якість погіршується.  Знаєте, що таке триклозан? Це компонент, який робить мило антибактеріальним.  Його заборонили застосовувати в косметиці буквально минулого року.  Дослідження показали, що користі від триклозану значно менше, ніж шкоди. А до цього більше 20 років з телеекранів нас переконували обов’язково мити руки антибактеріальним милом, особливо дітей.

Чому так відбувається? Для того, щоб провести ґрунтовні дослідження якогось компоненту потрібні великі кошти і багато часу. Інколи ці дослідження зробити просто не можливо. Часто на лікарських засобах є повідомлення, що у виробника немає інформації про випадки передозування чи про вплив цього препарату на вагітних.  По зрозумілих причинах такі дослідження не можуть бути проведені.

У випадку з лікарськими засобами цей ризик часто є виправданими.  Але чи варто ризикувати для краси?   Ми вважаємо, що ні.

Ви і так красиві від природи. Для підтримання гарного вигляду цілком достатньо натуральних засобів. Можливо ефект буде на таким вражаючим. Зате тривалішим. А головне, без ризиків для здоров’я.

Тож будьте здоровими. А краса… це значно більше, ніж просто зовнішність.

Як ми придумали праліне для душу?

набір ароматних скрабів та праліне для душу від фабрики натхенняВсе частіше ми зустрічаємо надписи “Праліне для душу”  інших виробників і це викликає у нас подвійні почуття. З одного боку злимося, бо “ех, скопіювали, а ми ж стільки часу до цього йшли”. З іншого приємно бути першими, і приємно, що це визнають.

Розповідь більше не про продукт, а про форму і назву, звичайно.

Продукт був відомий давно. Називають його переважно гідрофільна плитка. Це суміш масел та емульсійного воску. Віск допомагає маслам триматися у формі та емульгувати при додаванні води. Завдяки емульгатору, коли наносити гідрофільну плитку на вологу шкіру, вона перетворюється у ніжне молочко, яке одночасно живить, зволожує та пом’якшує шкіру.

Такі продукти переважно є у виробників натуральної косметики. Бо він дуже зручний у застосуванні і до того ж не потребує консервантів. Бо вода, яка сприяє розмноженню бактерій, додається вже перед застосуванням. read more

Що треба знати про барвники та ароматизатори в косметиці

Сьогодні чимало брендів натуральної косметики тішать своїх клієнтів неповторними стійкими ароматами та яскравими кольорами.  Чудова ідея – і косметика натуральна і вигляд симпатичний і аромати… яких тільки ароматів там немає і манго, соковита диня і малина, шоколадний трюфель і тому подібне. Але чи справді ця косметика натуральна?

Косметика з ароматом малини та яскравого рожевого кольору не може бути натуральною

Перший в цьому списку всесвітньовідомий Lush.  Хоча треба віддати їм належне, самі вони не називають себе 100% натуральною косметикою, а “свіжою косметикою ручної роботи”.

В напрямку компанії Лаш сьогодні рухаються 10-20 молодих українських брендів. У деяких навіть фірмовий стиль чимось схожий. Але багато з них вже декларують, що це 100% натуральна косметика ручної роботи.

Якщо розібрати склад такого продукту, то дійсно можна зрозуміти, що в основі там дійсно натуральні та безпечні компоненти. Але їх цінність часто нівелюється значною кількістю барвника та ароматизатора. read more

Історія перевтілення мила Фабрики натхнення

У людей якось все просто. Вирішили виготовляти мило – замовили упаковку і виготовляють собі спокійно. А у нас все змінювалося інколи по кілька разів на рік.

Всі вже звикли до нашого кольорового мила з візерунковою упаковкою. Але мило таким було не завжди. Вам цікаво, якими були у нас пошуки упаковки?

 

Починали ми з мила формового у вигляді квіточок. Упаковували його в симпатичні “цукерочки”.  Виготовляли ми його в той час спеціально для магазину Артишок. І спочатку навіть не продавали, а дарували покупцям. Такий вигляд у нас досі викликає тільки посмішку.

Було і стандартне квадратне. І хоч воно дивилося дуже по-дитячому. Все рівно це дуже мило. read more

Що треба знати про алергію на косметику?

Алергія сьогодні настільки поширене захворювання, як простуда і карієс. І на косметику в тому числі. На жаль точної інформації про причини виникнення і як уникнути алергії немає, вчені все ще сперечаються з цього приводу. Але знати як про алергію потрібно.

Звідки взялася алергія і чому алергіків більшає?

Сьогодні від алергії страждає близько 40% населення землі,  і ця цифра зростає з кожним роком.  Це пов’язують з різними причинами. Однією з них є зростання забруднення навколишнього середовища ,яка ослаблює імунітет.  Також велика кількість нових компонентів, як в харчуванні, так і в косметиці. І наш організм не знає як на них реагувати.

Ще одна теорія цілком протилежна. Вона полягає в надмірній гігієні. Особливо це відноситься до дітей і віці до 1 року, коли формується імунна система. В підтвердження тому можна назвати той факт, що алергії більш поширені у країнах з високим рівнем життя, і загалом в осіб з рівнем достатку вище середнього.  В той же час діти, що виросли в сільській місцевості, які мали домашніх тварин в меншій мірі піддають  алергіям. read more

Як застосовувати баттер для тіла?

Баттер для тіла – це суміш твердих масел. Інколи ці масла збиті, що додає йому досить легкої текстури. Але тим не менше баттер – це не легкий крем і потрібно знати як його застосовувати, щоб шкірі принести тільки користь.

Живлення – це олія, а зволоження – це вода

Нашій шкірі для красивого і здорового вигляду потрібні 2 речі живлення і зволоження. Тому будь-який крем складається з 2-х основних компонентів олій та води. При цьому води зазвичай в два, а може і три рази більше.  Олії якраз забезпечують живлення, а також пом’якшення шкіри.

А як же олії, які зволожують шкіру. Ми це зустрічаємо в кожному другому описі косметичного продукту.  В якійсь мірі так і є. Олії закривають вологу всередині шкіри, і не випускають без потреби. Така їхня роль у зволоженні шкіри. І її не можна применшувати. Уявіть, що ви нанесли на обличчя просто воду. Швидше за все вона просто випарується, і шкіра виглядатиме сухішою, ніж була. Але самі олії без води жодного зволоження шкірі не дадуть. read more

Як обрати натуральне мило ручної роботи?

мило ручної роботи без барвників та ароматизаторів від Фабрики натхненняВиробників натурального мила з кожним днем все більшає. І якщо на полицях його ще не так багато, то в інтернеті вибір просто вражає. Мило можна знайти у формі звіряток, солодощів, з різними запахами, та різних кольорів. Але далеко не все мило ручної роботи є натуральним. Як обрати саме натуральне, читайте поради нижче.

read more

Мило Бельді і банні традиції Марокко

Все більш популярними стають традиційні рецептури виготовлення косметики – натуральне брускове мило, убтани, бельді.

Марокканське чорне мило

Бельді – це м’яке пастоподібне мило з наповнювачами з трав та ефірних олій. Бельді походить з Марокко.  Його часто так і називають Марокканське М’яке або Чорне мило або Савон Нуар (Savon Noir).  Традиційно мило бельді виготовляється з оливкової олії, яка омилюється за допомогою калійної соди. Для скрабуючого ефекту в мило додавали жмих оливкової олії, який залишається після віджимання олії. Саме він надавав милу чорного кольору, звідси і назва марокканське чорне мило. read more

Як зберігати натуральну косметику?

Однією з особливостей натуральної косметики є або відсутність консервантів, або їх мінімальна кількість. Тому до зберігання такої косметики слід віднестись серйозніше, ніж до промислових кремів.

Ми давно звикли, що крем може загубитись серед чималих “покладів” косметики, і навіть через 5 років його запах і консистенція буде мало чим відрізнятися від нового екземпляру. Але бажання користуватися безпечною натуральною косметикою змушує переглянути звички.

Гарно і беззмінно виглядати  промисловому крему допомагають серйозні консерванти. Всім добре знайомі списки парабенів. Косервувати їм вдається досить добре. Але нас лякають їх інший, побічний впилив на шкіру. Це і пригнічення обмінних и захисних процесів у шкірі і навіть збільшення ризику ракових захворювань.lavanda

З натуральною косметикою все складніше.  Натуральні компоненти псуються швидше, ніж штучно виведені. Навіть натуральні рослинні олії в яких термін зберігання близько 2х років мають здатність прогіркати. В той час як мінеральна олія, похідний продукт нафти майже не здатна зіпсуватися. Теж саме стосуються і інших компонентів – гідролатів, рослинних екстрактів.

Тому зберігати натуральну косметику слід з більшою ретельністю. Давайте розбиратись.

read more

Цілющі трави в косметології

Ми усі знаємо, що фітокомпонети у косметиці дуже корисні. Креми та інша косметика з рослинними витяжками та екстрактами дуже популярна.  Але мало хто знає, які саме рослини для чого можна використовувати. Тому ми вирішили зробити невеличкий довідник цілющих трав в косметології.

 

Душиця чудово очищує шкіру, сприяє регенерації і омолодженню шкіри. Покращує ріст і зовнішній вигляд волосся.

Евкаліпт володіє яскраво вираженими антисептичними, антибактеріальними, ранозагоювальними властивостями.

Імбир – антисептик, знімає подразнення та сприяє загоєнню шкіри, повертає шкірі свіжість та здоровий вигляд. Також укріплює пошкоджене волосся.

Іссоп – ефективно заживляє рани та пошкодження шкіри та потужний антиоксидант.

Куркума – бореться з висипаннями, омолоджує, покращує колір шкіри, сприяє загоєнню рубців та шрамів.

Лемонграс (лимонне сорго) проявляє бактерицидну, регенеруючу, обезболюючу дію.

М’ята  омолоджує, тонізує та чудово освіжає шкіру.

Меліса лікує висипання та подразнення шкіри, омолоджує та підтягує шкіру, надає їй здорового кольору. Придає блиску та здорового вигляду волоссю.

Липа зволожує шкіру, насичує її вітамінами, вирівнює колір шкіри та надає їй здорового вигляду.

Ромашка проявляє бактерицидні, протизапальні властивості, чудово живить, пом’якшує та зволожує шкіру,  бореться з пігментацією.

Чебрець лікує запалення, набряки шкіри, зменшує розширені пори та судини.  Укріплює волосся та допомагає в боротьбі з лупою.

Череда знімає подразнення, прибирає шелушіння шкіри, активізує обмінні процеси, насичує клітини шкіри вітамінами.

Шавлія проявляє протизапальні, антиоксидантні властивості, зменшує подразнення шкіри.

Куркума – бореться з висипаннями, омолоджую, покращує колір шкіри, сприяє загоєнню рубців та шрамів.