Тверде чи рідке мило – що обрати?

У багатьох з вас останнім часом виникає питання, яке мило краще обрати – тверде чи рідке? Якщо мова йде про ефективність від коронавірусу, то підійде будь-яке. Головне мити достатньо ретельно. Давайте порівняємо їх за іншими параметрами.

Гігієнічність

Тривалий час компанії, що продавали рідке мило, поширювали думку, що воно гігієнічніше.   Ідея в тому, що на бруску твердого мила можуть знаходитися бактерії, які перекочують на руки.

Для перевірки цього було проведено кілька досліджень. Брусок мила спеціально покривали бактеріями. Але в усіх випадках після миття на шкірі учасників експерименту їх не виявляли.

Зручність у користуванні

Це мабуть діло звички. Але тверде мило – це не для лінивих. Бо мильницю потрібно буде періодично ретельно чистити від залишків мила. У випадку рідкого нічого мити не доведеться.

Ціна

Щоб порівнювати ціну на тверде і рідке мило потрібно розуміти, що мила можуть значно відрізнятися за якістю. Шматочок твердого мила виготовлений з натуральних компонентів може здаватися надто дорогим, якщо порівнювати з літром рідкого, виготовленого з дешевих ПАРів. Але якщо порівнювати натуральне мило брускове і рідке, виготовлене з якісних натуральних ПАРів, ситуація буде не така однозначна.

Щоб коректно порівняти потрібно розуміти, що в рідкому милі зазвичай 20% миючої основи. Тобто 100 г брускового мила приблизно дорівнює 500 мл рідкого.

М’якість дії

Тут усе дуже не однозначно. З одного боку ПАРи в малій концентрації та рівень PH близький до PH шкіри говорять на користь рідкого мила. З іншого боку в твердому милі може міститися до 15% доглядових олій. А в рідкому зазвичай не більше 3%, більше ввести в формулу рідкого мила проблемно. До речі, якщо рідке мило прозоре, там не більше 1% доглядових олій.

Алергенність

Наші клієнти, ті що мають схильність до алергій, частіше обирають тверде мило. Рідке мило зазвичай містить ароматизатори, барвники, та обов’язково консерванти. Саме вони досить часто викликають алергії.

Але все індивідуально, алергію може викликати і досить поширений натуральний продукт, як цитрусові, мед, горіхи і взагалі будь-що.

Екологічність

Тут тверде мило перемагає по багатьох параметрах. Відсутність пластикової упаковки, натуральні ПАРи, які після змиву не наносять шкоди воді і ґрунтам. Також перевагою твердого мила є дещо менший вуглецевий слід, бо з однаковими затратами можна доставити у 5 разів більше твердого мила. Але не забувайте, що краще всього купувати такі продукти у місцевих виробників.

Яке б мило Ви не обрали тверде чи рідке, зверніть увагу на його натуральність. Бо це безпечно для Вас та добре для екології.

8 thoughts on “Тверде чи рідке мило – що обрати?

 1. Артем says:

  Вибір мила – підхід особистий, адже кожна людина має свої смаки. Одним до вподоби мило у рідкому стані, іншим у твердому. Комусь подобається мило аромату квітів, іншим до вподоби запахи моря. Отож як правильно обрати мило?

 2. Michaela says:

  Я за зручність, тому обираю переважно ріжке мило. І дуже чекаю, коли ви почнете виготовляти таке.

 3. Ірина says:

  Краще твердий шампунь, і голову можна помити і все тіло одним маленьким шматочком. Особливо в дорогу. Ціна трохи кусається. Але ж зручно.

 4. Степан says:

  А еще есть хозяйственное, вообще без упаковки. Можно все хозяйственным мыть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.