Як правильно користуватися твердим шампунем?

Мабуть немає засобу, який би так швидко набирав популярності як твердий шампунь.  Адже це зручно, екологічно і враження в переважної більшості тих, хто спробував більш ніж позитивні.

Але не всі знають, як правильно застосовувати і зберігати твердий шампунь. Тому сьогодні ми все детально розберемо.

В чому різниця між звичайним і твердим шампунем?

І звичайний і твердий шампунь подібні за своїм основним компонентом – це поверхнево-активні речовини.  ПАРи допомагають відірвати жир і бруд від поверхні шкіри чи волосся, і роблять їх чистими.

Натуральне мило, содіум лаурил сульфат, кокамідопопилбетаїн, кокоглюкозид і кокосульфат – це все ПАРи, які тим не менше, відрізняються екологічністю, м’якістю дії і не тільки.

В більшості шампунів використовується не один ПАВ, а їх композиція. Один дає гарну піну та добре відмиває, інший має м’яку дію і не подразнює шкіру. 

В рідкому шампуні ПАРи знаходяться вже в розбавленому вигляді, їх там зазвичай не більше 20%, решта 80% – це  вода та різноманітні добавки: олії, екстракти, консерванти.

Тверді шампуні на 80-90% складається з ПАРів, а решта – олії, екстракти. А вода долається вже в процесі миття волосся.

Переваги твердого шампуню в порівнянні з рідким

В порівнянні з рідким, твердий шампунь має цілий ряд переваг.

КОМПАКТНІСТЬ. Твердий шампунь – ідеальне рішення для подорожей. Маленький шматочок не займе багато місця, навіть якщо Ви подорожуєте тільки з ручною поклажею.

ЕКО-УПАКОВКА. Більшість твердих шампунів упаковано в паперовий пакетик чи коробку. Тож для тих, хто піклується про екологію додаткова перевага твердих шампунів – відсутність пластикової тари. Також екологи зазначають, що компактна концентрована косметика при транспортуванні до покупця має менший вуглицевий слід, ніж при перевезенні продукту в стандартній упаковці. Наприклад, 1 банка шампуню – 350 г, один шматок твердого шампуню – 50 г, виходить що для перевезення останнього викличе у сім разів менше викидів в атмосферу.

ВІДСУТНІСТЬ КОНСЕРВАНТІВ. Вагомою перевагою твердих шампунів є те, що останні не потребують консервантів. Кожен продукт в якому є вода псується доволі швидко, і не може бути виготовленим без консерватів.

М’ЯКІ ПАРИ. А щоб тведий шампунь не був надто агресивним для волосся, виробники для його виготовлення застосовують дуже м’які ПАРи.

БІЛЬШЕ ОЛІЙ ТА ЕКСТРАКТІВ. Формула твердого шампуню дозволяє помістити туди більше корисних олій та екстрактів, ніж в рідкий. Щоб рідкий шампунь не “розклався” на частинки, технологи не можуть додати туди значної кількості добавок. Адже вони можуть зробити шампунь неоднорідним за кольором та структурою. А щоб олії в рідкому шампуні не плавали на поверхні води зазвичай використовуються допоміжні речовини,  не завжди натуральні.

До речі, олії в рідкому шампуні роблять його досить “мутним”. Тому якщо на упаковці зазначено 5 олій, а колір в шампуню прозорий, швидше за все їх насправді там менше 0,5% усіх разом взятих.

Твердий шампунь і сухий шампунь

Як ми помітили ці два види шампунів найчастіше плутають. Твердий, як вже стало зрозуміло, це звичайнісінький шампунь тільки дуже концентрований і без води.

А сухий шампунь – це порошок, який дозволяє покращити вигляд волосся і відтермінувати миття. Сухий шампунь не забезпечує повноцінного очищення, але він незамінний, коли немає можливості помити голову, а виглядати потрібно пристойно.  Сухий шампунь наноситься на корені волосся і далі ретельно розчісується.

За складом сухий шампунь – це суміш різних рослинних пудр, крохмалю, тальку, які абсорбують жир з волосся і таким чином надають об’єму волоссю. Ефекту вистачить на кілька годин, оскільки шампунь очищує волосся, а шкіра голови залишається брудною.

Твердий шампунь і шампуневе мило

Ці продукти також нерідко плутають. Досить часто навіть виробники називають шампуневе мило твердим шампунем. Це пов’язано з тим, що буквально ще кілька років тому про існування твердого шампуню мало хто знав, тому шампуневе мило було єдиним варіантом твердого шампуню. Тим не менше ця плутана проводить до немалої кількості негативних коментарів, оскільки це досить різні продукти за дією на волосся.

Склад. Як ми писали раніше твердий шампунь складається з пресованих ПАРів, а шампуневе мило, як і звичайне мило ручної роботи з омилених рослинних олій. Від звичайного мила шампуневе відрізняється спеціально підібраним складом олій – таких, які не залишають нальоту на волоссі та є корисними для шкіри голови. Також в шампуневому милі менший відсоток надлишкових олій, тих що залишаються неомиленеми, щоб волосся не виглядало “жирним” після вмивання.

Який саме продукт перед Вами, Ви легко впізнаєте за складом. Якщо на упаковці в перших рядах ПАВи -Кокосульфат натрію, Кокоіл ізотіонат динатрію, содіум лаурил сульфат (ми не рекомендуємо купувати шампунь з останнім), перед Вами твердий шампунь. Якщо у складі продукту зазначено омилені олії, або бо натрієві солі жирних олій або кокоат натрію, оливат натрію, перед Вами – шампуневе мило.

Вигляд. Шампунь та шампуневе мило відрізняються за виглядом. Шампуневе мило на вигляд нічим не відрізняється від звичайного мила ручної роботи. А твердий шампунь- це пресовані пави, глини, рослинні пудри. Шампунь буде неоднорідними на вигляд, і швидше за все в ньому модна буде розрізнити дрібнесеньку лапшу або горошини з ПАРів.

Застосування. Застосування твердого шампуню і шампуневого мила мало чим відрізняється. Але якщо після більшості твердих шампунів можна обійтися без кондиціонеру, то після шампуневого мила краще не експериментувати і скористатися кондиціонером, або принаймні саморобним ополіскувачем з оцету чи лимонної кислоти. 

Ціна. Оскільки компоненти для твердого шампуню коштують дорожче у більшості випадків шампунь навіть при меншому об’ємі коштувати дорожче, ніж шампуневе мило, часто ця різниця більша ніж у 2 рази.

Застосування твердого шампуню

Застосування твердого шампуню насправді дуже просте. У вас є 2 варіанти:

 1. Провести шайбою кілька разів по мокрому волоссю, а потім спінити
 2. Спінити шампунь в долонях і нанести на волосся саму піну.

Перший спосіб трохи простіший, але в ньому важливо не перестаратися. Тверді шампуні висококонцентровані, тому ми пропонуємо таку тактику.  Спочатку проведіть по мокрому волоссю 1 раз та спробуйте спінити. Якщо не виходить тоді проведіть ще раз. І так далі. Таким чином ви визначите необхідну для вашого волосся кількість шампуню.

Необхідна кількість шампуню залежить від густоти волосся та степені його забруднення. Також для довгого волосся краще застосовувати дещо більше шампуню. Після кількох застосувань Ви зрозумієте, скільки разів потрібно провести по волоссю, щоб залишити на ньому потрібну кількість шампуню.

Другий спосіб – більш клопіткий, але бережливіший по відношенні до волосся. В такому способі шампунь потрібно спінити в долонях, а далі нанести на волосся вже саму піну. Спінювати потрібно буде кілька разів, оскільки за першим разом піни буде недостатньо, щоб промити волосся. Зате при такому способі ви навряд чи перестараєтеся з кількістю шампуню.

Другий спосіб ми рекомендуємо для сухого, фарбованого та пошкодженого волосся ,а також якщо Ви плануєте мити голову кожного дня.  Але І не забудьте після миття нанести на руки зволожуючий крем або скористайтесь нашим праліне.

Загалом ми рекомендуємо керуватися правилом – що менше шампуню, то краще. Але разом з тим мити голову двічі. За першим разом змиється бруд, що легко змивається – пил, частина шкірного сала. А за другим разом відбудеться більш глибоке очищення шкіри голови.

Як правильно мити голову?

Як і у випадку з рідким шампунем, твердим важливо мити голову правильно.

 1. Мити потрібно саме голову, а не волосся. Шкіра голови в першу чергу потребує ретельного очищення, але бруд зі шкіри змивається значно важче, ніж з волосся. Волосся досить гладке за своєю структурою, тому бруд з нього змиється, коли ми будемо змивати шампунь зі шкіри голови. Миття самого волосся шампунем може надмірно його пересушувати.
 2. Перед миттям варто розчесати волосся. Так легше буде змити залишки шампуню, а також  його буде легше розчесати вже після самого миття.  Після цього не забудьте сполоснути гребінець, щоб після миття не нанести бруд з гребінця на щойно вимиту голову.
 3. Не варто мити волосся при високих температурах води, оскільки гаряча вода провокує активне виділення шкірного сала, то ж шкіра голови буде швидше забруднюватися. Мити голову в холодній воді також не варто, бо ПАВи з шампуню краще працюють в теплій воді. А от ополіскувати можна в досить холодній воді.
 4. Чудова ідея – ретельно помасажувати шкіру голови під час миття. Масаж шкіри голови стимулює притік крові до цибулин волосся, чим живить та укріплює його.
 5. Не наносити кондиціонер на шкіру голови. Більшість кондиціонерів містять спеціальні катіонні Пави, їхнє завдання згладити волосся, що робить їх блискучим та дозволяє легко розчесати. Проте, якщо кондиціонер потрапляє на шкіру голови, він буде забивати пори та не давати шкірі дихати. При цьому ретельно змити кондиціонер зі шкіри голови може хіба що шампунь.
 6. Не варто тримати волосся під рушником, розчісувати і тим більше сушити феном, одразу після вмивання. Після миття голови промокніть волосся рушником та дайте йому відпочити 15-20 хвилин на свіжому повітрі. Мокре волосся на відміну від сухого значно легше травмується.

Після застосування кондиціонеру для волосся, необхідно дуже ретельно змити його залишки з шиї та спини.Це можна зробити звичайним милом чи гелем для душу. Якщо у Вас часто трапляються на спині різноманітні висипання, причиною цьому може бути погано змитий кондиціонер.

Зберігання твердого шампуню

Твердий шампунь найкраще зберігати в звичайній мильниці в відкритому вигляді.

Інколи так буває в дорозі, що одразу після застосування потрібно збирати речі, і шампунь не встигне просохнути. Якщо потрібно транспортувати шампунь одразу після застосування можна промокнути серветкою, щоб зняти залишки води та упакувати.

Отже, користуватися твердим шампунем досить просто, до того до екологічно і зручно.Якщо після статті у Вас ще залишилися питання, обов’язково задавайте їх у коментарях.

Читайте також:

5 Лайфхаків для красивого волосся Навіщо і як правильно використовувати скраб для тіла?

3 thoughts on “Як правильно користуватися твердим шампунем?

 1. Елена says:

  Спасибо за статью. Вы все разложили по полочкам. Теперь я чувствую себя экспертом в твердых шампунях.

 2. BarbaraDN says:

  Спасибо за емкую статью. Все разложили по полочкам. Наконец-то поняла почему после одних твердых шампуней волосы как пакля, а после других все ок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *