Як обрати правильне дитяче мило?

Одні з найпопулярніших наших мил – це дитячі. І одне з найчастіших запитань – як правильно обрати мило для дітей.

У багатьох є чітка асоціація, що дитяче мило є натуральним. Але це не завжди так. На жаль багато дитячого мила, яке можна знайти на полицях магазину не можна назвати натуральним. Ідеальне дитяче мило не повинно містити барвників, віддушок, стабілізаторів, пластифікаторів. Проте ці продукти частіше за все є. Загалом кількість віддушок може буде менша, але назвати це мило 100% натуральним не можна.

Особливості дитячої шкіри

Дитяча шкіра має свої особливості, і щоб обрати правильне дитяче мило потрібно їх розуміти. Перше – це те, що роговий шар дитячої шкіри є досить тоншим за дорослий. Ніжна шкіра малюка поглинає все, що на неї нанести набагато краще. Тому якщо в косметиці є шкідливі домішки – шанс проникнути у шкіру дитини вищі, ніж у дорослого. Тому потрібно ретельно перевіряти склад дитячої косметики.

Також дитяча шкіра майже не виділяє жирів, тому дитяча косметика містить більший відсоток масел, ніж аналогічні засоби для дорослих. По цій же причині дитяча косметика не завжди підходить дорослим.

 

Тверде чи рідке мило?

Це предмет для дискусій і однозначної відповіді немає.  Кожен різновид мила має свої “за” і “проти”. Тому ми наведемо аргументи, а Ви вже самі вирішуйте, яка мило обрати для свого чада.

Тверде мило для дітей – “За”:

 • Тверде брускове мило не потребує консервантів та інших домішок, без яких неможливо виготовити рідке мило. Звісно? мова йде про якісне мило, виготовлене з рослинних олій. По цій же причині тверде натуральне мило – найкращий вибір для алергіків.
 • В тведе мило можна додати до 15% надлишку олій, які захистять шкіру від пересушення. Тому якісне тверде мило можу бути лагіднішим до шкіри, ніж рідке.

Тверде мило для дітей – “Проти”:

 • Таке мило висококонцентроване та може пересушувати шкіру, якщо не містить достатньо доглядових олій.
 • PH тведого мила приблизно 7-8, що дещо може бути вищим ніж pH шкіри. Але якщо мова йде про малих дітей, то pH їх шкіри при народженні приблизно 7, і з часом дещо знижується. PH шкіри дорослого 5,5.

Рідке мило для дітей – “За”:

 • В рідкому милі міститься 10%-20% ПАРів, решта – вода та інші добавки. Тому воно менш концентроване, і тому менш агресивне до шкіри.
 • В рідкому милі часто міститься велика кількість рослинних екстрактів, які не додають  в тверде мило, бо вони втрачають свою дію під час омилення.

Рідке мило для дітей – “Проти”:

 • Рідке мило неможливо виготовити без додавання консервантів, загущувачів, а саме вони найчастіше є причиною алергії, дерматитів та інших шкірних захворювань.
 • Рідке мило на відміну від твердого зазвичай містить до 3% олій. Виключення становить крем-мило, але щоб ввести в рецептуру рідкого мила більше олій, туди вводять ще більше стабілізаторів, емульгаторів та інших добавок, які є не надто корисними для шкіри.

 

 

До 3х років – без віддушок та ефірних олій

Чутливість до запахів у дитини значно вища, ніж у дорослого. Тому при виборі мила для дитини краще обійтися без них. Також віддушки та ефірні олії можуть викликати почервоніння та подразнення дитячої шкіри, яка є більш чутливою, ніж шкіра дорослого.

Ми не використовуємо віддушок та барвників у своїй косметиці взагалі. Проте більшість мила містить ефірні олії. Мила з ефірними оліями ми рекомендуємо застосовувати для дітей від 3х років. А для найменших клієнтів ми розробили кілька різновидів дитячого мила, які не містять ефірних олій. Тож вони є цілком безпечними для дітей до 3х років.

 

 

Добавки – це добре, але можна і без них

Часто в складі дитячого мила можна знайти різноманітні екстракти, наприклад ромашки, календули череди та інші. Це все корисні добавки, але зважати на них при виборі мила не потрібно. А більше приділяти увагу речовинам, які можуть бути небезпечними для шкіри дитини. Зазвичай екстрактів в мильних засобах міститься дуже невелика кількість і при нетривалому перебуванні на шкірі вони не встигнуть подіяти. А залишати мило на довгий час на шкірі для того, щоб подіяли екстракти – нонсенс.

 

Як правильно застосовувати дитяче мило?

Крім питання “Чим мити?” залишається наступне, воно також потребує відповіді. Це питання “Як мити ?”  Враховуючи особливості дитячої шкіри ми зібрали кілька рекомендацій:

 • Не варто купати  дитину з милом частіше ніж, раз в тиждень.  Сюди також відносяться різноманітні дитячі шампуні, піни для купання та інше. Це вбереже ніжну дитячу шкіру від пересихання.
 • Не наносьте миючий засіб безпосередньо на дитячу шкіру. Нанесіть на руки та вспініть ,і вже готовою піною мийте.
 • Не залишайте мило на дитячій шкірі на тривалий час. Якщо Ви купаєте дитину, нехай вона спершу поплюскається в водичці з відваром, а вже після цього застосовуйте мило.
 • Будь-який миючий засіб потрібно ретельно змити під проточною водою. А цей пункт також актуальний і для шкіри дорослого.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *