Як правильно зберігати олії?

Рослинна олія – ​​це джерело корисних вітамінів і мінералів.  Тому нам хочеться купити одну олію, а потім ще одну і ще. Хочеться комбінувати різні олії, знайти своє ідеальне поєднання. А ще у нас одна олія для волосся, інша для кутикули, третя під очі.

Хоч рослинні олії і продаються зазвичай в невеликих ємностях, використовувати їх швидко не вийде ніяк. Адже потрібно всього пару крапельок на все обличчя.

Викидати що кілька місяців усі ці баночки зовсім не хочеться, потрібно вчитися правильно зберігати.

Вибираємо олії в правильній тарі

 

Найкорисніше, що є в оліях – це ненасичені жирні кислоти і антиоксиданти. А ці речовини руйнуються під впливом повітря і прямих сонячних променів. Тому ми настирливо рекомендуємо купувати масла в такій упаковці, яка буде захищати від сонця і повітря.

Вибирайте олії в тарі з темного (коричневого, синього, зеленого) скла або пластику. І зберігайте їх в щільно закритій тарі в сухому місці. Якщо в олії, як у наших, є дозатор, то краще його не відкривати а накапати олії через нього. Так в банку потрапить менше повітря.

Зберігаємо при кімнатній температурі в сухому, темному місці

Якщо ми вибрали олію в правильній тарі, то половина роботи зроблена. Тепер потрібно вибрати правильне місце для зберігання. Темне скло або пластик захистить олію від сонця, але все ж залишати її на відкритій полиці навпроти вікна не варто. Ванна кімната – також не краще місце для рослинних олії, там занадто висока вологість. На кухні поблизу від духовки або плити – це також не краще місце. Останнє стосується і соняшникової олії також, особливо нерафінованої – краще приберіть її в закриту від сонця тумбочку, подалі від духовки, плити і батареї.

Отже для зберігання масел вибираємо закриту тумбочку в кімнаті і завжди щільно закручуємо кришку.

 

Як дізнатися, що масло зіпсувалося?

Згодом будь-яке масло псується. Воно мутніє, прогіркає. Про те що масло зіпсувалося Ви дізнаєтеся швидше за все по запаху. Зіпсоване масло не принесе ніякої користі, більше того, воно може завдати шкоди, хоч і порівняно невеликої – окислене масло буде не боротися, а навпаки збільшувати кількість вільних радикалів і знищувати здорові клітини шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *